Vēlies pirkt Hondu, bet neesi vēl drošs?

31-июл, 22;38 alexpuskins 198

Hondas reputācija izturīgu automašīnu ražošanā ir starptautiska, un tās klāstā ir gan sportiska stila automašīnas, gan degvielu taupoši klasiska stila modeļi. Tāpat kā daudzi autoražotāji, arī Honda sāka F1 arēnā. Šodien tā ražo automašīnas ikdienas lietošanai, kas ir TOP uzticamākie auto par izdevīgākām cenām. Kompānijas augstos kvalitātes standartus apliecina prestižā apbalvojuma Car and Driver Top Manufacturer Awards saņemšana kopumā apmēram nu jau 80 reizes. Tāpat Honda saņēmusi tādas balvas kā Labākais pirkums, Top drošākā izvēle, Labākais ne-luksusa automobiļu un zaļākais autoražotājs.

Ja esi nolēmis pirkt Hondu, bet neesi vēl drošs, turpinājumā sadarbībā ar sludinājumu portālu dalder.lv apskatīsim, kāpēc šī marka ir lieliska izvēle. Tāpat piedāvāsim vadlīnijas veiksmīgai lietotas Hondas iegādei. Auto pirkums ir nopietna izvēle, un mūsu mērķis ir ar šī raksta palīdzību rūpēties, lai mūsu lasītāji spētu veikt informētu lēmumu un tādējādi iegūtu vislabāko Honda iegādes pieredzi.

Daudzveidība un uzticamība

Honda piedāvājuma klāstā ir daudzveidīgi modeļi: sedani, busiņi, kravas mašīnas, u.c. Turklāt Honda piedāvā arī luksusa klases automobiļus pieejamās cenu kategorijās. Tas šo brendu atšķir no lielas daļas citu ražotāju, kas koncentrējas tikai uz viena veida auto ražošanu.

Turklāt Honda lepojas ar tās spēju nodrošināt dažādiem auto braucējiem piemērotus modeļus, kas spēj apmierināt visdažādākās vajadzības. Kā piemēru iespējams minēt Honda Fit 2018. Tas ir maza izmēra auto, ar ko ērti pārvietoties pa pilsētu ikdienā, bet vienlaikus bagāžas nodalījumā ir pietiekami daudz vietas, lai tajā spētu satilpināt pat velosipēdu. Līdz ar to vienlaikus tas ir lielisks auto, lai dotos tālākos izbraucienos pie dabas. Tāpat Honda auto pieejami dažādākajās krāsās, kas nozīmē, ka katrs var izvēlēties savai personībai piemērotāko toni.

Tāpāt tik būtiskie uzticamības rādītāji Honda automašīnām ir augsti, ko apliecina arī saņemtie apbalvojumi šajā kategorijā. Turklāt arī pēc patērētāju balsojuma Honda saņēmusi atzinību kā Uzticamākais zīmols. Ar Honda automašīnu nav jāsatraucas par to, ka tā varētu bieži tehniski pievilt, regulāri saplīstot pusceļā. Tā nodrošina gludu pārbraucienu no punkta A līdz punktam B.

Turklāt viens no Hondas moto vēsta “drošību visiem”, un tieši tā arī ražots katrs Hondas modelis. Automašīnas ir aprīkotas ar visdažādākajām drošības sistēmām, piemēram, drošības sensoru komplektu, joslas uzturēšanas palīgsistēmu, sadursmju mazināšanas bremžu sistēmu, u.c.

Jauna Honda vs. lietota Honda

Plānojot pirkt Honda, vērts izanalizēt arī par un pret pērkot kā jaunu, tā lietotu Honda. Jāņem vērā, ka jebkuras markas lietots auto neveiksmīgu sakritību gadījumā rezultātā var izmaksāt teju tik pat, cik jauns auto tikko no salona. Tas saistāms ar auto tehniskā stāvokļa nepareizu novērtēšanu. Pērkot lietota Honda, servisa apmeklējumi jāsedz no paša kabatas, un ja auto nav tikusi nodrošināta pareiza apkope, diemžēl vizītes pie mehāniķa var kļūt par ierastu ikdienas sastāvdaļu. Tāpēc rūpīga pārliecināšanās par auto tehnisko stāvokli ir pats svarīgākais, iegādājoties lietota Honda.

Tāpat jāņem vērā, ka saskaņā ar statistikas datiem Latvijā odometru grozījumu skaits sasniedz pat 80%, kamēr citviet Eiropā tas svārstās 5-12% robežās. Tas nozīmē, ka pērkot lietota Honda, īpašnieks nekad nevar būt pilnībā drošs par patieso auto nobraukumu, pat iegūstot informāciju no CSDD. Rezultātā auto var būt krietni vien nolietotāks kā pārdevējs apgalvo.

Par labu lietota Honda visbiežāk pircēji lemj zemās iegādes cenas dēļ, turklāt šo summu iespējams saņemt arī auto kredītā. Jaunu auto, savukārt, ierasti iegādājas līzingā, un klāt ierasti nāk arī obligātais KASKO apdrošināšanas maksājums. Tomēr, pērkot jauna Honda, pateicoties rūpnīcas garantijai, vismaz tuvākā gada laikā īpašniekam nav jāsatraucas par nekādiem papildus tēriņiem. Jaunas Honda gadījumā ir arī pārliecība par auto vēsturi, nobraukumu, kā arī garantija apliecina, ka auto ir perfektā tehniskajā stāvoklī.

Atrast lietotu Hondu izcilā tehniskajā stāvoklī turpretī ir krietni vien sarežģītāk. Lietota auto iegāde nav iedomājama bez auto diagnostikas, kas ir vienīgā objektīvā pārbaude, lai pārliecinātos par patieso auto stāvokli. Tas nozīmē, ka lietotas Hondas gadījumā nepieciešams ieguldīt papildus enerģiju un laiku, kā īstam detektīvam pārliecinoties par auto vēsturi - vai tas nav iepriekš cietis avārijās, plūdos vai kā citādi nopietni bojāts.

ABC pērkot lietotu Hondu

Izvēlotieties lietotu Hondu, pirmkārt, būtiski ir pārliecināties par pārdevēja identitāti. Sevišķi jau pasūtot auto no ārzemēm, jāpārbauda, vai tirgotājam ir licence. Tomēr arī tepat Latvijā, iegādājoties lietotu auto no privātiem pārdevējiem, diemžēl mēdz atklāties, ka pārdevējs nav godprātīgs un piedāvā bojātas automašīnas. Tie ir gadījumi, kad auto salūzt tūlīt aiz pirmā pagrieziena.

Labs palīgs, lai pārliecinātos par pārdevēja uzticamību, ir portāls dalder.lv, kas ir vienīgais sludinājumu portāls Latvijā, kurā katram pārdevējam izveidots individuāls profils jeb mini mājas lapa. Tajā iespējams lasīt citu pircēju atsauksmes par pieredzi iepriekšējos darījumos. Tāpat arī mājaslapā iespējams pievienot saites uz sociālo tīklu profiliem, kas kalpo kā papildus identitātes apstiprinājums.

Otrkārt, ir vērts veikt nelielu izmeklēšanu, uzmeklējot pieejamo informāciju par auto CSDD datu bāzē. Pēc auto numura iespējams uzzināt nobraukumu un tehniskās apskates datus. Ja ir zināms VIN numurs, iespējams atrast informāciju par konkrētās Hondas komplektāciju. Tādējādi var pārliecināties, vai attēlos parādās kādas detaļas, kas neatbilst šai komplektācijai. Tas var liecināt, ka auto ticis pārbūvēts un iepriekš cietis nopietnā avārijā.

Treškārt, arī pašam pircējam ieteicams veikt vizuālu inspekciju. Tās laikā jāpārbauda, vai nav veikti krāsojumi, vai virsma nav nelīdzena. Tas var liecināt, ka pārdevējs centies apslēpt zīmīgus bojājumus, kas liecina, ka auto ir krietni vien nolietotāks. Jāpaceļ arī priekšējais pārsegs un jāpārbauda motors - ja lietotas Hondas motors mirdzoši laistās kā jauns, tas var liecināt, ka pārdevējs centies cītīgi to mazgāt, apslēpjot būtiskus defektus. Jāpārbauda, vai salonā nav dubļu un smilšu pēdas, kas varētu liecināt, ka auto plūdu laikā atradies zem ūdens. Par to liecināt var arī pelējuma smaka, kas jūtama salonā. Tāpat jāpārliecinās, ka darbojas visas spuldzītes, radio, logu un sēdekļu nolaišanas funkcijas, utt.

Ceturtkārt, noteikti jāveic izmēģinājuma brauciens, lai pārliecinātos, ka auto brauciena laikā neraustās un nevibrē. Tāpat jāpārbauda, vai nečīkst bremzes, vai tās ir viegli nospiežamas un kā strādā sajūgs. Mēdz būt gadījumi, kad automašīnai trūkst viena ātruma, kas nozīmē, ka pārslēgšanās nav tik ērta. Ātrumu pārslēgam nevajadzētu būt ne pārlieku vieglam, ne stingram, bet ātrumu pārslēgšanai jābūt līganai un nebūtu jāsagādā īpašu piepūli.

Visbeidzot, ja iepriekšējās lietotas Hondas pārbaudes bijušas veiksmīgas, jādodas uz auto diagnostiku pie servisa mehāniķa. Lai arī tas nozīmē papildus ieguldījumu, ilgtermiņā tas var aiztaupīt pat vairākus tūkstošus, ja atklājas, ka auto ir nopietni tehniskie bojājumi. Diagnostika ir drošības garants, kas ļauj pārliecināties par patieso auto stāvokli, prognozēt, cik ilgi tas vēl kalpos un cik nākotnē varētu maksāt provizoriskais remonts.

Lietota Honda - cik uzticama?

Kā liecina J. D. Power pētījumi un pircēju atsauksmes, Honda tiek atzīta kā ļoti uzticams auto zīmols. Par to pārliecina arī jau minētie autoražotāja saņemtie apbalvojumi šajā kategorijā. Līdz ar to starp lietotajiem auto Honda viennozīmīgi ir viena no vislabākajām izvēlēm tirgū. Pat ja lietota Honda jau veikusi vairāk kā 160000 kilometru, tajā arvien vēl ir daudz dzīvības rezerves.

Tomēr nedrīkst aizmirst, ka katra lietota Honda jāvērtē individuāli - viss atkarīgs no tā, cik labi iepriekšējais īpašnieks par to rūpējies, vai regulāri tikušas veiktas apkopes un kā automašīna lietota ikdienā. Lai arī kopumā Honda auto tiek vērtēti kā uzticami ilgtermiņā, sava iecerētā Honda noteikti jāpārbauda pie mehāniķa veicot auto diagnostiku. Tikai tas ļaus pilnīgi pārliecināties par tās patieso stāvokli un uzticamību nākotnē.

Ja tiek meklēta lietota Honda, vērts izmantot arī dalder.lv filtru palīdzību. Atverot interesējošo lietota Honda sadaļu un izvēloties konkrētu modeli, jāievada vēlamie atlases kritēriji un jāsaglabā šablons. Tādā veidā e-pastā iespējams 24h laikā saņemt ziņojumu par katru jaunu sludinājumu, kas atbilst meklētajiem parametriem. Līdz ar to sapņu auto meklēšana kļūst vieglāka kā jebkad agrāk! Iesakām to izmēģināt pašam!

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/