5 padomi, kā sagatavot automašīnu un sevi intensīvai satiksmei

02-окт, 12;24 alexpuskins 177

Termins "sastrēgumstunda" var iedvest bailes jebkura autovadītāja sirdī. Ja esat kā vairums cilvēku, Jūs baidāties no stresa, kas rodas, pārvietojoties apstāšanās un kustības laikā. Iespējams, Jūs neapzināties, ka braukšana intensīvas satiksmes apstākļos var būt smaga arī Jūsu automašīnai. Tas rada stresu dzinējam, bremzēm, riepām un citām automašīnas daļām. Ja vēl neesat gatavs ziemas sezonai, ieskatieties šeit - https://www.riepas.lv/Ziemas-Riepas.  

 

Vislabākais risinājums ir izvairīties no braukšanas sastrēgumu stundās, taču tas nav iespējams visiem. Lūk, kā Jūs varat pasargāt sevi un savu automašīnu, ja tomēr jābrauc intensīvas satiksmes apstākļos. 

 

1. Pārbaudiet bremzes 

 

Braukšana sastrēgumstundas laikā var likt izmantot bremzes biežāk un ātrāk nekā parastas braukšanas laikā. Šī pārmērīgā lietošana var likt bremzēm nodilt ātrāk. 

 

Regulāri pārbaudiet savas bremzes pie automehāniķa, jo īpaši, ja jūtat, ka bremzējot ir jūtama vibrācija uz stūres ratu, vai dzirdama metāliska skaņa. Lai pārliecinātos, ka bremzes ir pareizi eļļotas, palūdziet mehāniķim uzpildīt arī bremžu šķidrumu. Ja bieži braucat intensīvā satiksmē, mehāniķis var ieteikt izmantot augstas veiktspējas bremžu šķidrumu. 

 

2. Biežāk mainiet eļļu 

 

Motora darbošanās tukšgaitas režīmā, apstāšanās un braukšanas laikā rada nogulsnes dzinējā, kas var aizsērēt dzinēja detaļas. Turklāt, braucot īsu laiku ar biežām apstāšanās reizēm, dzinējam nav iespējas sasilt. Auksts dzinējs apgrūtina eļļas plūsmu. 

 

Ja bieži braucat intensīvā satiksmē, pārbaudiet savu auto īpašnieka rokasgrāmatu. Ievērojiet tajā sniegtos eļļas maiņas ieteikumus smagos apstākļos. 

 

3. Ne agresīva braukšana 

 

Agresīva braukšana intensīvas satiksmes apstākļos ietekmē ne tikai drošību uz ceļa. Tā arī rada stresu un nodilumu dažādām automašīnas detaļām un ietekmē automašīnas veiktspēju. Jūs varat uzlabot savu braukšanu sastrēgumstundās, praktizējot defensīvās braukšanas iemaņas, pirms nokļūstat intensīvā satiksmē. Šīs prasmes ietver: 

· Tālruņa vai citu uzmanību novērsušu ierīču novietošana malā. 

· Uzmanīgi sekot līdzi, vai uz ceļa nav sliktu ceļa apstākļu, uzmanības novēršanas un agresīvu autovadītāju. 

· Signalizēšana pirms pagrieziena vai joslu maiņas. 

· Nemainīga braukšanas ātruma ievērošana. 

· Saglabāt mieru un izvairīties no dusmīgas reakcijas uz citiem autovadītājiem. 

 

Nepacietībā nokļūt galamērķī, iespējams, vēlēsieties cieši sekot priekšā braucošajam automobilim. Taču intensīvas satiksmes apstākļos tas liek Jums biežāk bremzēt, kas kaitē bremzēm un palielina autoavārijas risku. Starp Jums un priekšā braucošo automašīnu jāatstāj aptuveni trīs sekunžu distance.  

 

Iemācoties braukt defensīvi, Jūs labāk pārvaldīsiet braukšanu sastrēgumu stundās. Jūs arī ietaupīsiet naudu par degvielu. Ātruma palielināšana īsos attālumos un pēc tam pēkšņa apstāšanās var samazināt degvielas patēriņa efektivitāti. Praktizējiet šos braukšanas padomus katru dienu, un tie kļūs pašsaprotami, kad nonāksiet intensīvas satiksmes plūsmā. 

 

4. Aprīkojiet savu automašīnu 

 

Braukšanu intensīvas satiksmes apstākļos varat padarīt ērtāku, ja savāksiet nepieciešamos piederumus. Ņemiet līdzi ūdeni un uzkodas, kā arī tālruņa lādētāju. Pirms došanās ceļā pārliecinieties, ka degvielas tvertne ir vismaz trešdaļā pilna. 

 

Sastrēgumu stundās var notikt dažādi sarežģījumi, tāpēc pārliecinieties, ka esat gatavs. Avārijas situācijām nodrošiniet savu automašīnu ar segām, siltām drēbēm, lukturīti, startera kabeļiem, rezerves riepu un pirmās palīdzības aptieciņu. 

 

5. Pārbaudiet vai riepas ir labā stāvoklī 

 

Saplēsta riepa ir bīstama situācija jebkurā laikā, bet jo īpaši tad, kad esat sastrēgumu stundā. Intensīvas satiksmes apstākļos var būt grūti droši pārvietoties uz ceļa malu. Lai izvairītos no problēmām ar riepām un saķeri, piepumpējiet riepas līdz ieteicamajam riepu spiedienam. Tas arī nodrošina, ka riepas braukšanas laikā nodilst vienmērīgi. 

 

Varat arī izvairīties no problēmām ar riepām intensīvas satiksmes laikā, nepieciešamības gadījumā nomainot tās. Meklējiet šādas pazīmes, kas liecina, ka Jums ir nepieciešamas jaunas riepas: 

· Riepas ir vecākas par ražotāja ieteikumiem (aptuveni sešu līdz desmit gadu vecas). 

· Jūsu riepu protektors izskatās nodilis. 

· Redzat nevienmērīgu riepu nodilumu. 

 

Ja pamanāt šīs pazīmes, apmeklējiet riepu servisa centru. 

 

Veiciet šos pasākumus, lai pasargātu sevi no briesmām un savu automobili no bojājumiem.  

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/